Foto van de dag !!!

www.flickr.com

Gratis tutorials

Naaien

Breien

Haken

Maak met mijn hulp

Gehaakte zakdoekendooshoes Zakdoekendooshoesjes
Kerstversiering - Engeltjes Engeltjes
Zakdoekendooshoes Zakdoekenhoes Vriendjes Vriendjes voor

Breizak Breizak

10 in 11

Recepten

Snelle kostx

Soepx

Voorgerechtx

Hoofdgerechtx

Variax

Dessertx

Verzamelde kilometers

2011
januari: voorlopig 15,7km !!!
2010: verloren data + 56km (garmin) = zoiezo niet zoveel
2009: 287,0 km | 28u56
december 28,7 km
november: 42,1 km
oktober: 40,2 km
september: 10,8 km
augustus: geblesseerd
juli: 106,9 km
juni: 13.6 km
mei: 49.5 km

2008: 103.9 km | 11u24 + verloren data
2007: 431.6 km | 47u11
2006: 674.5 km | 70u07
2005: 382.1 km | 39u17
2004: 177.4 km | 18u17

Lenen (tips and tricks)

Aangezien onze rekening niet is zoals de zak van Mary Popins (herinner je je nog die zak waar maar blijft en blijft uitkomen … impressionant en tevens het enige dat ik me nog herinner van de film), moeten wij lenen voor ons nieuwe huis.

En ik moet zeggen, Bjeurn heeft zijn huiswerk goed gemaakt en hebben toch wel interessante dingen geleerd die ik zeker met jullie wil delen.

  • Vertrouw niet blindelings op je eigen bank, zelfs al ben je een dikke klant, zit je er met héél de familie, al de leningen en verzekeringen. Ga zeker nog bij andere banken horen en onderhandel over je rentevoet. Want maak je geen illusies, je eigen bank zet je zonder scrupules eveneens in ‘t zak.
  • Een héél interessante site voor rentevoeten is renteopdevoet.be. Je kan hier rentevoeten en schuldsaldoverzekeringen delen en vergelijken met anderen. En er staan handige rekenmodules op.
  • En misschien nog de interessantste ontdekking is de groene lening.  Hierbij krijg je een interestverlaging van 1,5% (betaald door de federale overheid maar gewoon te regelen via de bank waarbij je de lening aangaat) voor een lening voor energiebesparende investeringen. Met een maximumbedrag van 15 000 € per persoon, dus 30 000 € per koppel en op de betaalde interesten wordt een belastingvermindering van 40% toegekend (deze staat dus los van de aftrek van het hypothekair krediet). Dit is dus vooral handig bij verbouwingen.

Voila … als ik met deze post iemand geld doe besparen is mijn missie geslaagd.

11 comments to Lenen (tips and tricks)

  • Wij laten Eurofinco het denkwerk verrichten. We betalen ze daar eenmalig 250 euro voor, maar ze zoeken voor ons de meest voordelige leningen uit.
    En ‘t is zoals de wederhelft zegt “als ik voor alle banken die we moeten bezoeken, een paar uur minder kan werken, dan is die 250 euro tien keer voordeliger.”

    En ja, die groene leningen, da’s iets goed hé! Hier wordt er ook volop gerekend.

  • meisjesmama

    Wij gingen naar de Immotheker toen we in 2005 ons huis kochten. Zij maakten op basis van ons inkomen een realistische schatting van wat we konden lenen en waar we het voordeligste af waren, ook wat verzekeringen betreft. Zo zaten we met onze lening, brandverzekering en onze twee schuldsaldoverzekeringen bij vier verschillende banken.
    Eens we twee kinderen hadden waren we welkom bij het Vlaams Woningsfonds, en dat is nog voordeliger :)

  • Ik weet nog dat Lies er in 2005 met ferme onderhandelingstechnieken in was geslaagd om bij onze bank een gevoelig betere rentevoet los te krijgen dan wat de Immotheker ons bij diezelfde bank kon voorschotelen.
    Sindsdien ben ik toch iets sceptischer over de bewering dat ze de goedkoopste kredieten kunnen aanbieden. Het zal wel goed zijn als indicatie, maar het onderhandelen en afsluiten zou ik toch bij de instelling zelf doen.

  • @Goya: ah ja, wat ge zelf doet … doet ge beter

  • @annelyse: hmmmm, dat geldt voor onze verbouwingen al zeker niet :-)

  • Inderdaad, zo’n ‘consultants’ zijn niet altijd de betere optie. Wij zijn ook bij immotheker langsgeweest, en zij waren redelijk onder de indruk van ons aanbod bij onze huisbank. Wat dan ook weer een geruststelling is op zo’n moment om niet nog tientallen andere banken te moeten aflopen :-)

  • Onderhandelen, onderhandelen en blijven onderhandelen. Er zeker niet voor terugdeinzen om met de rentevoet van de ene bank naar de andere bank te stappen. Maar, een bank kan ook maar zo ver gaan (‘t is allemaal een kwestie van marktaandeel). Ik ben trouwens zo één van die mensen die u een hypothecaire lening aansmeert ;-) (weet je ineens ook mijn job)
    Pas wel op, ook al is de rentevoet bij je huisbank iets hoger dan bij een andere bank, soms is het voordeliger daar te blijven (ondanks hogere rentevoet), zeker als er daar al een hypotheek gevestigd is.
    SUCCES!

  • wij zijn momenteel bezig met de lening voor onze auto en hebben ongeveer omde paar uur één van de banken aan de lijn die ons een NOG lagere rente geven. En inderdaad we hebben ze tegen elkaar uit gespeeld en het wordt al lager……….

  • Your RSS feed doesn’t work in my browser (Google Chrome) how can I repair it so I may subscribe to your site?

  • Meerdere offertes aanvragen is de boodschap. :)

  • @Maandlasten hypotheek: heel veel offertes aanvragen om heel weinig prijzen te krijgen

Leave a Reply

  

  

  

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>